Kasa fiskalna dla mechanika – na co warto zwrócić uwagę?

Kasa fiskalna dla mechanika
Kasa fiskalna dla mechanika

W myśl nowych przepisów zwolnienie z obowiązku stosowania kasy fiskalnej stracili m.in. mechanicy. Dla części z nich zakup urządzenia rejestrującego jest trudnym zadaniem. Przez to wybierając sprzęt sugerują się ceną. To zrozumiałe, że każdy chce zaoszczędzić, ale cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem podczas zakupów. Szkoda byłoby inwestować w urządzenie źle wykonane i o niskich parametrach technicznych. Lepiej dopłacić i nabyć urządzenie wysokiej jakości, które idealnie wpasuje się do prowadzonego przez nas warsztatu samochodowego.

Kasa fiskalna dla mechanika powinna posiadać określone cechy, które ułatwią codzienną pracę. Pierwsza to elektroniczna kopia paragonów. Obowiązkiem mechaników jest przechowywanie paragonów przez 5 lat, a trwałość papieru do drukarek wynosi ok. 2 lat – po upłynięciu tego czasu paragony blakną. Dodatkowo jeżeli świadczymy dużo usług dziennie to rolek papieru uzbiera się naprawdę sporo. Możemy nie wystarczyć nam miejsca na ich składowanie. W celu uniknięcia tego typu sytuacji warto zainwestować w urządzenie rejestrujące wyposażone w elektroniczną kopią paragonów. Wtedy potwierdzenia zapisują się w pamięci sprzętu. To rozwiązanie jest bardzo wygodne.

Drugim ważnym czynnikiem jest wydajny akumulator. Kasa fiskalna dla mechanika powinna pracować wiele godzin bez podłączania do zasilania zewnętrznego. Zdarzają się sytuacje, że mechanicy świadczą usługi w terenie. Doskonale sprawdzi się wtedy urządzenie mobilne, którego nie trzeba ładować przez cały dzień.  Trzecią istotną cechą jest rozmiar urządzenia. Jako urządzenie przenośne powinna być mała. Wtedy również bez trudu zmieści się na stole czy biurku.

Kolejną kluczową cechą jest wielkość bazy nazw towarów i usług. Świadcząc dużo usług należy zaprogramować odpowiednio pamięć żeby kasa fiskalna dla mechanika nie drukowała błędnych potwierdzeń. Sprzedając również np. oleje czy różne części samochodowe wtedy pozycji będzie jeszcze więcej. Warto żeby te pozycje były bardzo szczegółowe żeby klienci dokładnie wiedzieli za jakie usługi czy części płacą.